E-izobraževanje vse od pojava interneta in z razvojem IKT tehnologij udejanja in ponuja raznovrstne izvedbene različice, od delno tehnološko podprtega izobraževanja, kombiniranega izobraževanja, hibridnega izobraževanja pa do celostnega (online) e-izobraževanja. V zadnjih letih je na tem področje opazen znatni razmah, v praksi se implementirajo raznolike prakse, pedagoški modeli, uporabljamo različne IKT tehnologije in orodja.
Simpozij je strokovni prispevek k aktualni razpravi o spremembah in razvoju različnih pojavnih oblik e-izobraževanja v visokem šolstvu v Sloveniji. Pričeli ga bomo z uvodno predstavitvijo aktualnih trendov v e-izobraževanju in njihovim potencialnim ter dejanskim vplivom na spreminjanje učenja in poučevanja. Z različnimi strokovnjaki bomo razpravljali o praksah e-izobraževanja, o lekcijah, ki smo jih že usvojili in pomembno prispevajo k dvigu kakovosti visokošolskega izobraževanja. Izpostavili bomo izzive, s katerimi se soočamo z vidika nacionalnih usmeritev in spremljanja kakovosti, menedžmenta e-izobraževanja na posameznih institucijah, krepitve kompetenc učiteljev in drugih deležnikov v študijskem procesu ter spremenjenih potreb in pričakovanj študentov, ki pomembno vplivajo na razmisleke o odprtosti, dostopnosti in fleksibilnosti visokošolskega izobraževanja.
PROGRAM SMIPOZIJA
13.00 – 13.30 Plenarno predavanje: Future skills and the future of education
13.30 – 15.30 Razprava: Priložnosti in aktualni izzivi e-izobraževanja v visokem šolstvu
Simpozij bo povezovala in moderirala dr. Mateja Brejc, DOBA Fakulteta. Plenarno predavanje bo v angleškem jeziku, razprava pa v slovenskem jeziku.