Izkušnja je bila res nepopisna, 4 mesece je minilo, kot da bi bil samo 1 mesec, vsekakor menim, da se vsega, kar sem se tukaj naučila, ne bi naučila na praksi v Sloveniji, prav tako sem si zelo razširila socialno mrežo po vsem svetu in postala bolj samostojna, saj pred tem še nikoli nisem bivala sama v tujini.
Delo sem opravljala v hotelu v Santi Susanni z agencijo Animafest SLU, ki študentom iz celega sveta ponuja različna dela v Španiji. Delala sem na področju digitalnega marketinga. Opravljala sem različna dela in sicer privabljati sem morala študente iz različnih držav za delo v hotelih ali restavracijah Španije. Animafest SLU je nekakšen posrednik med študenti in hoteli oziroma restavracijami.
Moja praksa Erasmus+ je potekla v podjetju SBRA v Bruslju. To je Slovensko gospodarsko in raziskovalno združevanje. Tu sem odpravljala prakso od 7. janurja 2020 do 1. aprila 2020.
Slovensko gospodarsko in raziskovalno združenje (SBRA) je bilo ustanovljeno 12. maja 1999 kot edino nevladno predstavništvo slovenskega gospodarstva in raziskovalne sfere v Bruslju.
Kot študent na Višji strokovni šoli Doba Maribor, smer Informatika, sem se odločil, da opravljam praktično izobraževanje v tujini. Ker Doba Maribor študente spodbuja, da si poiščejo delodajalca, pri katerem opravljajo praktično izobraževanje v tujini, in ker sem zasledil izključno in samo pozitivne izkušnje z Erasmusovim praktičnim izobraževanjem, sem tudi jaz oddal prijavo ...
Letalsko vozovnico za svoj odhod na Tenerife sem kupila tri mesece prej. Imela sem vse pripravljeno, vozovnico, kovčke, dokumente, malo strahu pred neznanim, vendar tistega realnega občutka, da odhajam sama nekam sredi morja med neznane ljudi, nisem imela. Nisem ga imela do trenutka, dokler mi niso dali ključa od sobe in sem ostala sama ...
In že je minilo tri mesece praktičnega izobraževanja na Malti. Ko se danes spominjam začetka bivanja, začetka dela v takrat meni popolnoma neznani državi, se lahko samo nasmejem. In s ponosom lahko povem, da mi je uspelo. Uspelo mi je ne samo to, da sem opravila prakso, ampak uspelo mi je tudi na osebnem področju. Izgubila sem strah, ki je bil prisoten na začetku novega načina življenja. Prav tako je izginil strah ...
Do zdaj sem se v življenju naučila, da se najlepše izkušnje in najboljše avanture zgodijo, ko premagamo lasten strah in naredimo korak v neznano. Priznam, da me je strah pred neznanim velikokrat toliko zadržal, da sem pustila mnogo novih izkušenj in dogodivščin spolzeti skozi prste. Tako sem pred odločitvijo, da se za tri mesece podam na Erasmusovo praktično izobraževanje v sebi neznano okolje, med neznane ljudi, v popolnoma drugačno kulturo in način življenja ...
Kot študent programa Poslovni sekretar na Višji strokovni šoli Doba moram v vsakem letniku izobraževanja opraviti praktično izobraževanje v obsegu 400 ur. V letošnjem šolskem letu sem se odločil za opravljanje praktičnega izobraževanja v tujini preko programa študijskih izmenjav Erasmus. S pomočjo Erasmusove koordinatorice Nataše Ritonija sem našel podjetje na Malti ...
Seveda bi priporočila Erasmus izmenjavo oziroma opravljanje praktičnega izobraževanja v tujini prav vsem, saj menim, da je to edinstvena priložnost, ki jo imamo kot študenti, in nam prinaša nove izkušnje, hkrati vidimo tujino in spoznamo drugo kulturo in ljudi, navsezadnje pa so to zelo dobre reference za bodoče iskanje zaposlitve.
Izkušnja prakse v tujini omogoča študentom neprecenljivo priložnost za osebno rast in razvoj. Omogoča spoznavanje nove kulture, navad, jezika in načina življenja, kar odpira pogled na svet in razvija medkulturno razumevanje. Poleg tega omogoča Erasmus študentom razširjanje akademskega znanja z drugačnimi pristopi in metodami izobraževanja. To bogati študijsko izkušnjo in omogoča pridobivanje novih znanj in veščin, ki jih morda ni mogoče dobiti v domačem okolju.
Moja praksa Erasmus+ je potekala v termah Sveti Martin na Muri, na Hrvaškem. Preden sem se podala na praktično izobraževanje v neznano okolje sem velikokrat podvomila o svoji odločitvi. Čeprav sem bila blizu doma sem odšla v sebi neznano okolje med neznane ljudi drugačen način življenja, kjer sem srečala tudi drugačno kulturo.
Izmenjava na Tenerifih mi je prinesla neprecenljive izkušnje, ki so me obogatile tako profesionalno kot osebno. Izmenjave ne obžalujem in bi se zanjo odločila še enkrat. Vsem, ki si to želite in imate dvome, svetujem, da postavite sebe na prvo mesto in naredite nekaj zase.